• START
  • Usuwanie wirusów komputerowych

Usuwanie wirusów kopmputerowych

Problem z wirusami komputerowymi polega na tym, że czasami wystarczą niewielkie zmiany w systemie dokonane przez niego, aby wirus stał się niewykrywalny przez oprogramowanie antywirusowe. Tego typu złośliwy program może spowodować bardzo wiele szkód w komputerze. Najmniejszym z nich może być uszkodzenie systemu, natomiast najgorszym zaszyfrowanie bądź wykradanie danych prywatnych. Jeżeli wirus zacznie działać coraz trudniej go wykryć i usunąć. Zagraża też Twoim danym, które z czasem mogą być bezpowrotnie utracone. Utrata danych to najgorsza rzecz jaka może przydarzyć się użytkownikowi komputera, bo jak wiadomo komputer jest to narzędzie bardzo osobiste. Przechowywane w nim pliki są często nieodzownym aspektem Twojego życia.

Jeżeli zauważysz jakieś niewłaściwe, niestandardowe zachowanie komputera, lub programu lepiej zleć sprawdzenie systemu w serwisie pod kątem zabezpieczeń systemu.

 Co może sugerować zawirusowanie komputera:

 - Wolniejsza praca

 - Dysk twardy mocno pracuje nawet gdy nie używasz komputera

- Wyskakujące okna

 - Zmiana strony startowej przeglądarki internetowej

 - Pojawienie się nowych ikon i skrótów

 - Problemy z podłączeniem i otwieraniem stron internetowych.

Jedynym sposobem na przywrócenie komputera do poprawnego działania jest odwirusowanie i przywrócenie komputera do właściwej wersji oprogramowania.

Jeżeli podejrzewasz, że Twój komputer jest zawirusowany:

- wyłącz go jak najszybciej i odłącz od internetu.

- Nie wykonuj żadnych skanów systemu samodzielnie. Często wyświetlające się komunikaty o konieczności skanu komputera, to też są wirusy.

- Przynieś komputer jak najszybciej do serwisu. Tu przeskanujemy go pod zewnętrznym oprogramowaniem, które pozwoli na usunięcie szkodliwych danych. Wykonamy kopię bezpieczeństwa, zaproponujemy dogodne rozwiązanie.

Jak uniknąć , zapobiec problemom z wirusami przeczytaj nasz dział o zabezpieczeniu Windows