• START
  • Blog
  • Wiedźmin - nowa wersja podbija rynek

Wiedźmin - nowa wersja podbija rynek

Nic tak nie spędza snu z powiek miłośnikom gier jak mająca się ukazać kolejna część przygód Geralta z Rivii - "Wiedźmin 3:Dziki Gon". Mimo,że premiera zaplanowana jest na 19 maja 2015 roku, sądząc po trailerze wypuszczonym przez CD Projekt RED gra robi naprawdę niesamowite wrażenie, a pikanterii dodaje fakt, że posiada świat o otwartej strukturze, który jest czterdziestokrotnie bardziej rozległy niż ten w The Witcher 2: Assassins of Kings.

 

            Akcja gry ma miejsce w podobnych do średniowiecza realiach fantasy. Są one oparte na świecie wiedźmina z powieści Andrzeja Sapkowskiego.Nasza przygoda rozpoczyna się kilka miesięcy po wydarzeniach opisanych przez Andrzeja Sapkowskiego w sadze o Wiedźminie - królestwa Północy są pogrążone w chaosie po wojnie z cesarstwem Nilfgaardu. Pośród tego wszystkiego zaczyna wyjawiać się nowa potęga dająca ludziom nadzieję - Zakon Płonącej Róży, wojujący z elfami, obiecujący ochronę przed Czasem Białego Zimna i Białego Światła, o którym mówi przepowiednia elfiej wieszczki.W tym czasie nasz bohater, Geralt z Rivii, znany z powieści Sapkowskiego, powraca do wiedźmińskiego siedliszcza - Kaer Morhen.

Wiedźmini to istoty o nadludzkich zdolnościach -hybrydy, które dzięki niesamowitej sile i zdolnościom mogą stawić czoła potworom, smokom i bestiom. Nasz Geralt traci pamięć, nie pamięta co sie z nim stało, popada w amnezję, zapomina o swoich wiedźmińskich zdolnościach i pod opieką współbraci zaczyna swoją podróż, aby ukarać tych, którzy skrzywdzili jego i jego bliskich.

            Wiedżmin został opracowany przez polskich twórców i niemalże natychmiast odniósł niesamowity sukces w Polsce i na całym świecie.Jest to gra, która otrzymała jedne z najwyższych not w rankingu gier światowych a ciekawostką jest fakt, że trafiła ona do rąk samego prezydenta USA.

            Od 2009 do 2012 roku prezydent Stanów Zjednoczonych otrzymał 274 prezenty o łącznej wartości 717 tys. dol. Nie zachował ich jednak dla siebie. Trafiły one pod pieczę jednego z waszyngtońskich urzędów i albo znajdują się w magazynach, albo zostały przekazane do muzeów lub innych instytucji państwowych.Jednym z prezentów jest właśnie gra "Wiedźmin", którą Donald Tusk wręczył Obamie z racji jego urodzin.

            W trzeciej części przygód o magicznym świecie fantasy nasz bohater odzyskuje utraconą pamięć, rozpoczyna poszukiwanie swoich bliskich i wyrusza na poszukiwanie Dzikiego Gonu - pędzącego po niebie orszaku upiorów dosiadających szkielety koni.

            "Grając w "Wiedźmina" nie tylko przeżywamy historię, ale też ją współtworzymy. Nasza gra to szczyt ekstraligi. Tworzymy mało gier, ale bardzo dobrych" - mówił Adam Kiciński, prezes CD Projekt.Największy polski producent i wydawca gier ujawnia, ze tydzień przed premierą było zamówionych już ponad milion egzemplarzy a Gamespot.com, czyli amerykański serwis o grach, być może najbardziej opiniotwórczy na świecie, dał "Wiedźminowi" ocenię 10 na 10.

            Jesli chodzi o innowacje trzeciej części przygód Geralta z Rivii to jest ich bardzo wiele.

Zgodnie z tradycją serii, trzeci Wiedźmin oferuje sporą swobodę odgrywania postaci, a fabuła jest mocno rozgałęziona, tak aby umożliwić graczom dokonywanie różnych wyborów. Jednocześnie wirtualny świat jest w dużym stopniu dynamiczny, a poza  głównymi opowieściami dostępne jest także zatrzęsienie misji pobocznych, które w sumie starczają na ponad sto godzin zabawy. Autorzy zadbali o dużą różnorodność wyzwań, będzie można eksplorować jaskinie, prowadzić dochodzenia, a w różnych rejonach świata będzie można wziąć udział w różnego rodzaju mini gierkach (np. zawody w rzucaniu nożami) i wygrać specjalne nagrody.

            Ciekawostką jest również fakt, że co chwilę można dostrzec ukłon w stronę polskich fanów i znaleźć bardzo wiele rodzimych akcentów. Na wiejskich tablicach można na przykład znaleźć ofertę kapeli weselnej niejakiego Janka Muzykanta a w repertuarze m.in."Biały Miś".

Jak widać polski gracz może poczuć się uprzywilejowany !

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na premierę Wiedźmina, a później beztrosko oddać się przygodom, pasjom i niebezpieczeństwom czyhającym w tym jakże wciągającym świecie fantasy!

Naprawa laptopów

Szkolenia i rozwój zapewnia

Serwis laptopów Warszawa

Odzyskiwanie danych warszawa

Własne laboratorium znacznie przyspiesza cały proces diagnozy dysków i

odzyskiwania danych

Serwis Iphone

Wymiana szybki ekranu dotykowego, baterii, gniazd, naprawa Iphone 4, 5, 6 ....

Serwis Iphone