Innowacje Apple

Apple Inc. - amerykańska korporacja zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej, oprogramowania i komputerów osobistych w ramach ciągłego rozwoju podejmuje szereg inicjatyw, które odbijają sie szerokim echem wśród konkurentów, firm współpracujących czy zwykłych, docelowych użytkowników.

Oprócz nowinek technicznych Apple kładzie nacisk na inne aspekty działalności jak na przykład dbałość o środowisko bądź też negocjacje z największymi, światowymi  wytwórniami filmowymi  w celu promocji swoich urządzeń.

Oto kilka ciekawych informacji, które są szeroko dyskutowane w mediach i wśród fanów Apple

 

-Wytwórnia Sony dyskutowała z Apple obecność urządzeń tej firmy w jej produkcjach filmowych, przede wszystkim w filmie "Sekstaśma" (Sex Tape), a także możliwość wykorzystanie postaci głównego bohatera serialu Breaking Bad w reklamach MacBooka Air.

-Organizacja Greenpeace opublikowała kolejną część swojego corocznego raportu "Clicking Clean", poświęconego wykorzystaniu przez firmy technologiczne energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Apple kolejny raz znalazło się na czele zawartej w nim listy przedsiębiorstw.Nie jest tajemnicą, że w Stanach Infrastruktura Apple zasilana jest już w całości energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Apple pracuje też nad przejściem na czystą energię w Chinach, zarówno w przypadku swoich biur, serwerowni i sklepów, jak i w dłuższym czasie fabryk podwykonawców, w których produkowane są urządzenia tej firmy.

-Światowy lider ma także problemy natury prawnej. Firma Ericsson pozwała Apple za naruszenie 41 patentów dotyczących bezprzewodowego przesyłu danych 4G LTE, po tym jak firma z Cupertino nie zgodziła się na przedłużenie umowy licencyjnej umożliwiającej jej korzystanie z opatentowanych technologii.Należy wspomnieć, że Apple jako pierwsze pozwało szwedzką firmę twierdząc, że wymaga ona nadmiernych opłat za patenty, które niezbędne są do korzystania z technologii LTE.

-Krążą plotki na temat wejścia Apple na rynek motoryzacyjny.Od kilku miesięcy mówi się o pracach Apple nad elektrycznym autonomicznym samochodem w ramach projektu Titan. Gigant z Cupertino milczy, a jak dotąd jedynym produktem Apple dostępnym na rynku motoryzacyjnym jest platforma CarPlay, pozwalająca na integrację iPhone'a z komputerem pokładowym samochodu.

-Dla Tima Cooka - CEO firmy z Cupertino najważniejszy jest dostęp urządzeń Apple dla każdego.Jego inspiracją są dwie osoby-Martin Luther King i Robert Kennedy. Dyrektor Generalny Apple powiedział wtedy: "Oni poświęcili wszystko, łącznie z życiem, jako obrońcy praw człowieka i godności ludzkiej. Ich portrety mnie inspirują. Służą jako przypomnienie dla mnie na co dzień, że niezależnie od drogi, którą ktoś wybiera, istnieją podstawowe zobowiązania, które powinny być częścią czyjejś podróży." American Foundation for the Blind (Amerykańska Fundacja dla Niewidomych) doceniła Cooka i ogłosiła laureatów, którzy otrzymają prestiżowe nagrody Helen Keller Achievement na specjalnej gali w Nowym Jorku 18 czerwca. Do nagrodzonych należą: Apple Inc., za technologię dostępności dla osób z dysfunkcją wzroku w swoich produktach, aktor Charlie Cox za rolę niewidomego superbohatera w serialu ”Daredevil", niewidomy muzyk Ward Marston i firma farmaceutyczna Vanda Pharmaceuticals Inc.

-Prestiżowy magazyn Time umieścił Tima Cooka na liście stu najbardziej wpływowych osób.

Zdaniem kongresmena Johna Lewisa działanie w cieniu Steve'a Jobsa z pewnością nie było dla Cooka łatwe, jednak dzięki swojej upartości, odwadze ale i wdziękowi udało mu się uczynić Apple niewyobrażalnie rentowną i zdecydowanie bardziej odpowiedzialną społecznie firmą.

Jak widać Apple ciągle się rozwija i doskonali , a co za tym idzie może stanowić przykład dla wielu firm, które marzą o takim statusie na rynku światowym.

Naprawa laptopów

Szkolenia i rozwój zapewnia

Serwis laptopów Warszawa

Odzyskiwanie danych warszawa

Własne laboratorium znacznie przyspiesza cały proces diagnozy dysków i

odzyskiwania danych

Serwis Iphone

Wymiana szybki ekranu dotykowego, baterii, gniazd, naprawa Iphone 4, 5, 6 ....

Serwis Iphone