Apple watch

Jak to w świecie Apple bywa nie ma chwili, aby ów ten nie raczył nas nowinkami technicznymi , wzbudzając przy tym szereg spekulacji, domysłów i plotek.
Tak też było w przypadku ponoć genialnego zegarka Apple Watch, którego premiera przypadła na wiosnę 2015 roku.

    Zanim pojawiło sie to urządzenie na rynku istniały już wcześniej smart zegarki jak na przykład Galaxy Gear Samsunga, jednak pojawienie się właśnie  Apple Watcha spędzało sen z powiek miłośnikom gadżetów, którzy z zapartym tchem śledzili losy zegarka, który przez Tima Cooka został określony jako “najbardziej osobiste urządzenie, jakie firmie kiedykolwiek udało się stworzyć”
Co takiego jest w zwykłym zegarku, który wzbudza aż tyle emocji?
Otóż można wymienić całą masę funkcji i zastosowań tego spersonalizowanego i inteligentnego urządzenia.
    Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to zegarek będzie dostępny w 29 różnych konfiguracjach koperty i bransolety. Wybierać będziemy między dwoma ekranami. Jeden będzie miał ekran o przekątnej 1,5 cala, a drugi 1,65 cala.
    Apple Watch będzie działał pod specjalną wersją mobilnego systemu giganta z Cupertino. Ma to zapewnić to, że użytkownik nie będzie się czuł tak, jakby miał korzystać z bardzo małego telefonu. Apple uznało, że ekran jest za mały, aby swobodnie go używać za pomocą palców. Dlatego wprowadzono odpowiednik funkcji „uszczypnij aby powiększyć”, którą należy obsługiwać za pomocą klasycznej, fizycznej koronki (pokrętła z boku obudowy). Służy ona również do przewijania treści na ekranie.
Najważniejsze funkcje Smart Watcha to:
-dotykowy ekran oraz fizyczny przycisk służący m. in. do wysyłania wiadomości obrazkowych i włączania funkcji walkie-talkie.
-funkcja SIRI -dzięki temu użytkownicy będą mogli dyktować SMS-y czy wyszukać najbliżej restauracji albo sprawdzić pogodę.Klawiatura zegarka pozwala na wprowadzanie wyłącznie emotikon. Możemy również rysować na ekranie i wysyłać między znajomymi małe obrazki lub pisać… po jednej literce.
-moduł NFC, co pozwoli posiadaczom korzystać z usługi Apple Pay, która jest systemem płatności zbliżeniowych.
-cztery sensory, które będą mierzyły funkcje życiowe właściciela urządzenia
-Zegarek będzie łączył się bezprzewodowo z telefonem, który będzie udostępniał mu WiFi i GPS. Apple Watch wyposażono w żyroskop, akcelerometr i czujnik pulsu.
-Watch będzie ładowany indukcyjnie przez złącze Mag Safe. Bateria ma pozwalać na noszenie zegarka na ręce przez cały dzień i będzie konieczne jej ładowanie co noc.
    Cena najtańszej wersji (Apple Watch Sport) to zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 349 dol. (399 za większy model 42 mm). Będzie on wykonany z aluminium, ale, jak zapewnia Apple, znacznie lepszego jakościowo od konkurencyjnych rozwiązań. Podstawowy Apple Watch to ceny rzędu 549 dol. (38 mm) oraz 599 dol. (42 mm). Niemniej jego cena może sięgać nawet 1049 dol. – wszystko w zależności od wybranego paska. Najdroższy model Apple Watch Edition ze złota ma kosztować od 10 tys. dol. wzwyż.
    Na koniec dośc istotna informacja, że SMART WATCHA będzie można nabyc w 9 krajach, jednak niestety nie ma w niej Polski, a szkoda, bo w naszym kraju miłośników gadzetów Apple nie brakuje!

Naprawa laptopów

Szkolenia i rozwój zapewnia

Serwis laptopów Warszawa

Odzyskiwanie danych warszawa

Własne laboratorium znacznie przyspiesza cały proces diagnozy dysków i

odzyskiwania danych

Serwis Iphone

Wymiana szybki ekranu dotykowego, baterii, gniazd, naprawa Iphone 4, 5, 6 ....

Serwis Iphone